Exkurze Šternberk / 6.01. 2012

Předvánoční čas jsme žákům 1. - 5.C zpříjemnili exkurzí ve Šternberku. Ve dnech 7. a 8.12. 2011 jsme se rozděleni do dvou skupin vydali navštívit hned dvě zajímavé akce. Tou první byla návštěva hradu spojená s tematicky laděnou prohlídkou o vánočních tradicích a zvycích a dále divadelní představení v prostorách hradu. Podle ohlasů dětí bylo zřejmé, že alternativní divadlo bylo třešinkou na dortu celé akce. Jako druhé zastavení jsme zvolili městské muzeum, kde jsme využili nabídku programu Expozice času. Žáci měli možnost shlédnout vynikající exponáty s tematikou vesmíru a Sluneční soustavy, dále sbírku hodin a hodinových strojků a v neposlední řadě i průřez uměleckými slohy ze všech pohledů. Cestou na vlak jsme si ještě stihli prohlédnout krásy města Šternberka a víc už se nám do jednodenního programu opravdu nevešlo. nyní se těšíme na jaro, kdy jsou v plánu další exkurze.