Vítěz Logické olympiády je z FZŠ Hálkova Olomouc / 29.11. 2016

Radovan Šolle z FZŠ Olomouc, Hálkova 4 dne 28.11.2016 v Míčovně Pražského hradu zvítězil ve finále Logické olympiády kategorie A (2. – 5. třída ZŠ). Jde již o devátý ročník soutěže, kterou Mensa České republiky pořádá od roku 2008. Celkem se Logické olympiády letos zúčastnilo 61 451 soutěžících z 2 902 škol České republiky. Do závěrečného finále z krajských kol postoupilo 195 nejlepších soutěžících. Stejnou soutěž v roce 2014 vyhrál v kategorii A také žák FZŠ Hálkova Štěpán Navrátil. Na všechny soutěžící letos během pěti hodin čekalo 11 soutěžních bloků, ve kterých řešili různorodé logické úlohy v mnoha formách – od písemného testu přes promítané bloky, na které odpovídali stiskem hlasovacího zařízení, až po interaktivní část obsahující skládání slov, obrazců, kostek a rovnic, kdy body získal jen nejrychleji přihlášený. Hlavním cílem soutěže je pomocí netradičních úloh a logických problémů děti a mládež inspirovat k aktivitám, které rozvíjejí jejich schopnost myšlení a samostatného uvažování.” uvedl Petr Mazal, předseda Mensy ČR. Kromě toho se daří odhalovat i skryté talenty, jelikož soutěžní zadání není založeno na školních znalostech, ale především na schopnosti samostatného uvažování. Logickou olympiádu podpořila Nadace The Kellner Family Foundation, škola Open Gate School, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, RSJ Foundation a výrobce deskových her, firma Albi. Vítěz si jako hlavní cenu odvezl domů notebook. GRATULUJEME!!!